Kategorie:

Informacje

Aktualności
19.12.2017

Slatwall - półka owalna z listwą cenową

Owalny kształt półki doskonale nadaje się do ekspozycji obuwia męskiego, damskiego oraz sportowego.

Laminat HPL - kluczowy materiał w budowie solidnych mebli

HPL jest skrótem od angielskiej nazwy High Pressure Laminate oznaczającej laminat powstający w wyniku działania wysokiego ciśnienia. Jest to tworzywo którego rdzeń stanowią warstwy papieru impregnowanego żywicą fenolową oraz sprasowane pod wysokim ciśnieniem, a także papier dekoracyjny impregnowany żywicą melaminową. Generalnie charakteryzuje się dużą twardością powierzchni, odpornością na procesu chemiczne, biologiczne jak i fizyczne, łatwością obróbki, trwałością oraz ekonomicznością. Jako materiał bezpieczny oraz łatwy do utrzymania w czystości, HPL często znajduje zastosowanie zarówno w szkołach, biurach jak i przestrzeniach handlowych.

Laminat HPL - struktura

Walory estetyczne

Tworzywo te rozpowszechnione jest pod kilkoma postaciami, które poprzez odmienność formy czy też walory estetyczne mają różne przeznaczenie.

Począwszy od dekoracyjnych płyt elewacyjnych, wypełnień balustrad, poprzez okładziny ścian wewnętrznych, podłóg, pokrycie płyt meblowych, zabudowy zarówno sanitariatów jak i kuchennych czy też łazienkowych, a także przymierzalnie przebieralnie i szafki pracownicze. Ponadto coraz częściej jest używany do wykończenia wnętrz handlowych, w tym wyposażenia sklepowego. Dużym atutem tego materiału jest bogactwo wzorów- od jednolitych, metalicznych, drewnopodobnych do graficznych z nadrukiem cyfrowym.
kolory_projekt_sklepu

 

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz:
T: +48 85 674 30 02 | E: biuro@traderline.pl